Aktualności Drukuj

Rozpoczynamy konsultacje Zasad Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego 2016

Rozpoczynamy konsultacje Zasad Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego 2016 Środa, 20 Maja 2015

Szanowni Państwo, Mieszkanki i Mieszkańcy Słupska!

Oddajemy w Państwa ręce pod konsultacje Zasady Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego 2016 (Zarządzenie nr 320/BPM/2015 Prezydenta Miasta Słupska z dnia 18 maja 2015 r. ws. przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących organizacji Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego na 2016 rok), które zostały opracowane przez Zespół ds. Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego.

W Zespole zasiadają przedstawiciele mieszkańców i mieszkanek Słupska, organizacji pozarządowych, przedstawiciele Prezydenta Miasta Słupska oraz lokalnych mediów (skład osobowy znajdą Państwo w Zarządzeniu nr 226/GPM-NGO/2015 Prezydenta Miasta Słupska z dnia 31 marca 2015 roku ws. powołania Zespołu ds. Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego).

Staraliśmy się stworzyć jak najbardziej przejrzyste zasady, zrozumiałe dla każdego zainteresowanego budżetem. Chcemy z Wami skonsultować również załączniki, które są niezbędne przy realizacji budżetu: kartę zgłaszania zadań do budżetu, kartę oceny zadań (ocenę będą przeprowadzały wydziały i jednostki miejskie odpowiadające za realizację zgłoszonych zadań) oraz kartę do głosowania. Zależy nam, żeby dokumenty, które stworzyliśmy były przejrzyste i stworzone dla i przez mieszkańców.

Największą zmianą w zasadach zaproponowaną przez Zespół w stosunku do poprzedniego budżetu jest podział na zadania ogólnomiejskie oraz te o zasięgu lokalnym. Będzie można również oddać aż 4 głosy po dwa na zadania infrastrukturalne (ogólnomiejskie oraz lokalne) oraz po dwa na zadania społeczne (ogólnomiejskie oraz lokalne).

Jesteśmy bardzo ciekawi Państwa opinii!

Uwagi można zgłaszać między 1 a 14 czerwca 2015 roku na adres: obywatelski@um.slupsk.pl lub drogą tradycyjną: składając formularze zgłoszeniowe (załącznik nr 5) w wersji papierowej w Biurze Prezydenta Miasta (pokój 106 Ratusza Miejskiego). Odbędzie się również cykl spotkań konsultacyjnych, podczas których omówimy przygotowane przez Zespół zasady i zbierzemy od Państwa uwagi. Informacje o terminach i miejscach spotkań będą podawane na bieżąco.

Zachęcamy też do uruchomienia wyobraźni i zastanawiania się nad zadaniami, które warto zgłosić do Słupskiego Budżetu Obywatelskiego – niedługo będzie można konsultować pomysły!!!

Czekamy na uwagi!

Zespół ds. Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego

„Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013”