Sprawozdanie z przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie określenia zintegrowanych wspólnych działań w ramach projektu „Diagnoza – strategia – inwestycja – rozwój miejskiego obszaru funkcjonalnego Miasta Słupska”.

Sprawozdanie z przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie określenia zintegrowanych wspólnych działań w ramach projektu „Diagnoza – strategia – inwestycja – rozwój miejskiego obszaru funkcjonalnego Miasta Słupska”.
Środa, 24 Lipca 2013

Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Słupska z dnia 10 czerwca 2013 roku w dniach 24 – 28 czerwca br. przeprowadzono konsultacje społeczne w sprawie określenia zintegrowanych wspólnych działań w ramach projektu „Diagnoza – strategia – inwestycja – rozwój miejskiego obszaru funkcjonalnego Miasta Słupska” w ramach konkursu dotacji na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania miejskich obszarów funkcjonalnych. Projekt planowany jest do wspólnej realizacji przez Miasto Słupsk w partnerstwie ze Starostwem Słupskim, Miastem Ustka, Gminą Ustka, Gminą Słupsk, Gminą Kobylnica, Gminą Dębnica Kaszubska.

Informacja o konsultacjach wraz z opisem celów i założeń konkursu została zamieszczona na stronie internetowej Miasta Słupska oraz na www.dialog.slupsk.pl.

Komórką odpowiedzialną za przeprowadzenie konsultacji był Wydział Inwestycji i Rozwoju Miasta, Referat Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Konsultacje polegały na wypełnieniu przez uprawnione podmioty ankiety i przesłanie jej w formie elektronicznej na adres e-mail: wirm@um.slupsk.pl, pocztą tradycyjną bądź osobiste dostarczenie do siedziby urzędu do dnia 28 czerwca 2013 r.

Przeprowadzone konsultacje społeczne spotkały się z zainteresowaniem ze strony mieszkańców, którzy w większości opowiedzieli się za wspólną realizacją projektów z zakresu infrastruktury drogowej tj. budową małej obwodnicy Słupska tzw. ringu miejskiego oraz z zakresu zintegrowanego transportu publicznego tj. budową Słupskiej Kolei Morskiej oraz rozwiązaniem w zakresie wspólnego transportu publicznego w obrębie funkcjonowania miejskiego obszaru funkcjonalnego tzw. wspólny bilet. Ponadto za równie ważne uznano działania w obszarze rewitalizacji zdegradowanych obszarów i odnowy przestrzeni publicznych tj. rewitalizację ulicy Długiej w Słupsku oraz rozbudowę Filharmonii ,,Sinfonia Baltica’’ w Słupsku. Mieszkańcy uznali również za istotne działania w obszarze rozwoju przedsiębiorczości tj. działania zmierzające do uzbrojenia terenów inwestycyjnych.

Wyniki konsultacji społecznych zostaną poddane analizie pod kątem ich zasadności i możliwości uwzględnienia w projekcie.